Fejlessze vállalkozását pályázati forrásból!
Bemutatkozás
Kollégáink 2010 óta foglalkoznak pályázatírással, projektmenedzsment tevékenységgel, üzletviteli tanácsadásal. A cég alapvető célkitűzése, hogy a partnervállalkozásainkat tanácsadási tevékenységen keresztül a piacon fellelhető Eu-s és Állami finanszírozású fejlesztési lehetőségek széles palettájáról válogatva, a cégek rendes üzletmenetébe illeszkedő pályázatok útján forrásokhoz juttassuk.
Cégünk jellemzően hosszú távú partneri viszonyok kialakítását tűzte ki célul. Ügyfeleinkkel folyamatosan együttműködünk, hogy fejlesztési elképzeléseik a lehető leggyorsabban és a lehető leghatékonyabban megvalósuljanak. Hisszük, hogy az ügyfelek ajánlása a leghitelesebb reklám, ezért mindent megteszünk annak érdekében, hogy rászolgáljunk.
Szolgáltatások
Pályázati tanácsadás
Személyes konzultáció keretein belül átbeszéljük a projektötleteket, fejlesztési elképzeléseket. Kiderítjük, hogy milyen ideális és reális pályázati lehetőségek vannak a vállalkozás számára, majd pontosítjuk a pályázati feltételeket.
Javaslatot teszünk rá, ha szükséges, hogy milyen változásokat kell eszközölni annak érdekében, hogy sikeresen tudjunk vissza nem térítendő támogatási forrást lehívni. Közösen meghatározzuk a követendő stratégiát a sikeres pályázat lebonyolításának érdekében.
Projekttervezés
A vállalkozás számára legoptimálisabb pályázat kiválasztása után megvizsgáljuk, hogy a cég megfelel-e a pályázat által előírt jogosultsági kritériumoknak, illetve a gazdasági adatok alapján a pályázati kiírásnak megfelelően a projekt pontozását is elvégezzük, hogy ügyfelünk reális képet kaphasson a pályázat várható sikerességéről.
Fontos, hogy ügyfeleink ötletei életképes és hatékonyan finanszírozható projekteket eredményezzenek, ehhez szeretnénk pontos iránymutatással hozzájárulni.
Projektmenedzsment
Magában foglalja adott ügyfélnél egy projekt kialakítását, összeállítását, az ehhez szükséges üzleti- és megvalósíthatósági tervek elkészítését.
Pályázatírás
Fontosnak tartjuk, hogy a váratlanul megjelenő pályázatokra is időben fel tudjunk készülni, így a kiíró szervezetekkel folyamatosan tartjuk a kapcsolatot. Miután egy projektből pályázati anyag lesz, leadásra kerül. Ezután jönnek a hiánypótlások beadásai, majd a támogatási szerződés megkötése.
Pályázati Utógondozás
Ez tartalmazza a fenntartási időszak végéig (1-3 év) a monitoring és projekt előrehaladási jelentések készítését, kimutatások, beszámolók összeállítását, szerződésmódosítások bonyolítását.
Közben folyamatos az ellenőrző szervekkel való kapcsolattartás. A projekt végét a teljes pénzügyi lezárás jelenti.
Nyertes projektjeink:
Referenciáink az alábbi nyertes pályázatokban öltenek testet:- Gép,- és eszközbeszerzés
- Telephely fejlesztés
- Kapacitásbővítő beruházások
- Gyakornoki programok
- Kutatás + Fejlesztés
- Munkahelyi képzések támogatása
- Épületenergetikai fejlesztés
- Napelemes rendszer támogatása
- Munkahely megőrző bértámogatások
- Munkahely teremtő bértámogatások
- Széchenyi Beruházási Hitel (0% hitel)
- Építőipari ágazat technológiai bővítése
- Vállalatirányítási rendszer/informatika
- Hulladék feldolgozó ipar fejlesztése
- Országos Foglalkoztatási Alap pályázatai
- Nemzeti Fejlesztési Alap pályázatai
- Nemzeti Együttműködési Alap pályázatai civil szervezetek részére (nonprofit)
- Kisfaludy Program – panziók fejlesztése
- Vidékfejlesztési Program - Tanyafejlesztés
- Piaci megjelenés támogatása
- Leader Programok (helyi kezdeményezések alapján)
A Gazdaságfejlesztési Operatív Program (GINOP Plusz) legfontosabb prioritásai
-
Vállalkozások versenyképességének javítása
Kiemelt vállalkozói célcsoportok és térségek számára differenciált támogatási programok kidolgozása. Vagyis különbséget tesz a rendszer a vállalkozás típusok között, hogy mind a helyi, mind a beszállítói, mind a világpiacon helytállni kívánó vállalkozásoknak legyen nekik való forrás. Ilyenek pl.: a technológiai fejlesztés, gép és eszközbeszerzés, telephely infrastruktúrájának fejlesztése, kapacitás bővítésére irányuló beruházások - akár telephely vásárlása, fejlesztése – támogatása.
-
Tudásgazdaság fejlesztés
Vállalati K+F, kutatási, fejlesztési programok, innovácó, prototípus fejlesztés, tudás alapú gazdaság, cégek versenyképesség növelése adaptív technológiai innováció révén
-
Infokommunikációs fejlesztések
A fő célok között szerepel továbbra is a digitális írástudatlanság csökkentése, a szélessávú internetelérés a vállalkozások számára, felhő alapú szolgáltatások bevezetése, mobilkommunikációs eszközök beszerzése, honlapok, webshopok létrehozása, vállalatirányítási rendszerek kialakítása, hardverek, szoftverek vásárlásának támogatása.
-
Természeti erőforrások megőrzése, az energiahatékonyság növelésén keresztül
Megújuló energiaforrás igénybevétele: úgymint napelem, geotermikus energia hasznosítása, biomassza erőmű. A beruházások megvalósítását legtöbbször energiahatékonysági fejlesztéshez kötik: tetőcsere, hőszigetelés, nyílászárócsere, fűtéskorszerűsítés.
-
Foglalkoztatás ösztönzés
A program tartalmazza a munkaerő piaci belépés segítését, a fiatalok munkaerő piaci integrációjának támogatását, szociális, gazdasági, és non-profit foglalkoztatási programok támogatását, gyakornokok foglalkoztatását bér,- és járuléktámogatással, esetenként eszközbeszerzéssel. Fontos az egész életen át tartó tanulás és a munkaerő piaci alkalmazkodóképesség fejlesztése.
-
Pénzügyi eszközök
Ez jelent minden visszatérítendő támogatást a kedvezményes, kamattámogatott hiteleket, ami akár 0% is lehet. A cél alapvetően a pénzügyi eszközök hozzáférhetőségének javítása.
A Széchényi Terv Plusz rövid bemutatása
A Széchenyi Terv Plusz középpontjában a foglalkoztatás dinamikus bővítése áll: az a törekvés vezérli a gazdaság- és társadalomfejlesztő programot, hogy tíz év alatt egymillió új és adózó munkahely jöjjön létre Magyarországon. A foglalkoztatási problémák valódi és tartós megoldásához a vállalkozókon keresztül vezet az út, tőlük várható a munkahelyteremtés. Az állami fejlesztés- és támogatáspolitika azzal járul hozzá a munkahelyek létrejöttéhez, hogy világosan látható és a gazdasági élet szereplői által is támogatott, az állam és a gazdasági szereplők által együttesen kialakított súlypontokat határoz meg a gazdaságfejlesztésben. A Széchenyi Terv Plusz meghatározza azokat a kitörési pontokat, amelyektől a gazdaság egészének dinamizálása várható.
Kapcsolat
Telefon
Székhely
1211 Budapest, Kossuth L. u. 59.Magyar Vállalkozásminősítő Kft.
Adószám: 28826264-2-43
Cégjegyzékszám: 01-09-375623
Bankszámlaszám: OTP 11716008-22536965